پنجشنبه، فروردین ۰۹، ۱۳۸۶

اعدام را متوقف کنید


To svae Reza Alinejad from execution you can
Sign the petition
Send a letter to Ayatollah Shahroodi
دست به دست هم دهیم تا باری دیگر یک زندگی را از مرگ نجات دهیم

حکم اعدام برای رضا علی نژاد مغایر با مفاد کنوانسیون جهانی حقوق کودک است. بر اساس محتویات پرونده رضا علی نژاد به جرم قتل در سن ۱۷ سالگی دستگیر ومحاکمه می شود این نوجوان در موقع ارتکاب جرم ۱۷ سال داشته است وهمان موقع حکم قصاص برای وی از طرف شعبه ی ششم دادگاه عمومی شهر فسا صادرمی شود، نامبرده از تاریخ ۵\۱۰\۸۱ در زندان به سر می برد ودر انتظار مرگ وباکابوس اعدام چندین سال را سپری می کند .صدور حکم اعدام برای کودکان زیر ۱۸ سال طبق بند ۶ ماده ۵ میثاق بین المللی دفاع از حقوق کودک که دولت ایران در سال ۱۳۷۲ به آن ملحق شد، غیر قانونی است ، هدف این پیمان نامه بین المللی لغو حکم اعدام برای همه ی کودکان در سراسر جهان با هر جرم و خطایی که مرتکب می شوند است.با تکیه برمفاد میثاق بین الملی حقوق کودک و تعهدی که ایران در قبال این میثاق دارد از مراجع قضایی جمهوری اسلامی می خواهیم که حکم اعدام رضا علی نژاد را متوقف کنند. همچنین از همه مدافعین حقوق بشر و نهادهای مدنی خواستاریم برای لغو اعدام رضا علی نژاد به این کمپین بپیوندند
اشخاص ونهادها برای پیوستن به این کمپین می توانند اسامی خود را به ایمیل
info@SaveDelara.com ارسال فرمایند.
-The Azadmanesh Institute
-Legal Rights Institute
- کانون دفاع از حقوق کودکان
- جامعه حمایت از زنان
- کانون دفاع از حقوق زنان وکودکان ایران
- انجمن دفاع از زندانیان سیاسی وحقوق بشرایران

طومار نجات جان رضا را امضا کنید
http://www.petitiononline.com/RezaA/petition.htmlمن مقداد علینژاد ساکن فسا هستم. برادر من، رضا، 5 سال است که در زندان به سر میبرد و اکنون به خاطر اینکه در سن 17 سالگی برای دفاع از خودش مرتکب قتل شده به اعدام محکوم شده است.
خلاصه ماجرا:وقتی رضا و دوستش در راه برگشت به خانه بودند دو نفر به قصد آزار و اذیت آنها بهشون حمله میکنند. مهاجمان رضا رو احاطه میکنند و به او اجازه فرار نمیدهند و یکی از آنها با نانچیکو(اسلحه ژاپنی که در هنرهای رزمی استفاده میشود) رضا را از ناحیه سر مجروح میکند. در حالی که رضا از خودش دفاع میکرده یکی از محاجمان زخمی و کشته میشود.
شاهدان صحنه تایید کردند که رضا از خودش دفاع میکرده استمهاجم دوم تایید کرده که آنها (مهاجمان) حمله به رضا و دوستش را با نانچیکو شروع کردند و رضا فقط در حال دفاع از خودش بوده است.
برادرم به کمک همه شما احتیاج دارد و من از شما خواهش میکنم که به او کمک کنید. او فقط یک ماه فرصت زنده ماندن دارد. شما میتوانید با دو اقدام ساده زیر سعی کنید او را از اعدام نجات دهید
یک- لطفا نامه یا ایمیلی برای آیت الله شاهرودی (رئیس قوه قضائیه ایران) بنویسید و از او بخواهید که این کار را متوقف کنند. برای ارنباط با آیت الله شاهرودی میتوانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.
ایران، تهران، میدان پانزده خرداد، قوه قضائیه کشور.
تلفن: ۱۱۰۹-۳۳۹۱ (۲۱) ۰۰۹۸فکس: ۴۹۸۶-۳۳۹۰ (۲۱) ۰۰۹۸
info@dadgostary-tehran.ir
وب سایتhttp://iranjudiciary.org/contactus-feedback-fa.html
دو- نامه الکترونیکی زیر را امضا کنید
http://www.petitiononline.com/RezaA/petition.html
برای جزئیات بیشتر میتوانید از سایتهای زیر بازدید کنید
1.
http://www.helpnazanin.com/Updates.aspx#20070301
2. http://blog.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog&FriendID=11680226
3. http://www.stopchildexecutions.com/
رضا علی نژاد را از مرگ نجات دهید


سایت های مرتبط
http://www.helpreza.com/
http://helpreza.blogsky.com/
http://www.savedelara.com/RezaA.html

هیچ نظری موجود نیست: