سه‌شنبه، مرداد ۰۹، ۱۳۸۶

بیانیه 18 مرداد

آزادی حق بشر است
جرم سیاسی الغا باید گردد!


در دوره اخیر دستگيرى و احضار و محاکمه فعالين کارگرى، فعالين عرصه هاى مدنی و اجتماعى، ژورناليستها و مدافعان حقوق انسانى، در کردستان و دیگر شهرهای ایران ابعاد گسترده اى یافته است. نيروهاى امنيتى حکومت با ربودن فعالين کارگری و اجتماعی فضا را ناامن تر کرده اند. صدور احکام اعدام و شکنجه دستگیر شدگان گسترش یافته و سیاست ارعاب جامعه در دستور قرار گرفته است.

دستگیری محمود صالحی و ربودن منصور اسانلو، دستگیری دانشجویان در 18 تیر و قبل و بعد آن از جمله؛ محمد هاشمی، علی نیکونسبتی،
علی وفقی، بهاره هدایت، مهدی عربشاهی، حنیف یزدانی، عبدالله مؤمنی، بهرام فیاضی، حبیب حاجی‌ حیدری، مرتضی اصلاحچی، مجتبی بیات، مسعود حبیبی، سعید حسین نیا، آرش خاندل،اشکان غیاسوند، محمدحسین مهرزاد، احمد قصابان، مجید توکلی، احسان منصوری و امیر یعقوبعلی، صدور حکم اعدام عدنان حسن پور و هیوا بوتیمار در مریوان، مصلح زمانی هفده ساله کیومرث محمدی و نادر محمدی در سنندج، در خطر اعدام بودن تعدادی از زندانیان سیاسی، دستگیری و احکام زندان برای فعالین جنبش حقوق زنان و ... (این لیست طولانی است)، نمایش غیر انسانی اعترافات تلویزیونی، و صحنه های ضد انسانی و خشن اعدامهای دسته جمعی در ملا عام، جملگی تلاش دارد جامعه را در مقابل سرکوب و فقر و تبعیض ساکت کند.

مردم آزادیخواه، خانواده های زندانیان سیاسی، کارگران، زنان و جوانان!
دفاع از حق و شان و منزلت انسانی نه تنها جرم نیست بلکه یک افتخار است. "جرم سیاسی" چیزی نیست جز دفاع از منافع سرمایه داران و کسانی که در محدودیت و سرکوب آزادی ذینفعند. ما "جرم سیاسی" را قبول نداریم. آزادی بیان و نقد و اعتراض و تشکل حق مردم است. هر کسی میتواند بعنوان شهروند جامعه و بنا به منافع اجتماعی و انسانی خود متشکل شود و نظر و اعتراضش را به گوش بقیه برساند. این مطلقا نباید شامل هیچ محدودیت و جرمی شود. اگر قرار باشد همه خفه شویم، اگر قرار باشد فقط یک چیز بگوئیم، حکم مرگ ما صادر شده است. هرچند که مرده ای باشیم که راه میرویم و نفس میکشیم! ما این را نمیپذیریم!

فرزندان ما هيچ جرمى مرتکب نشدند. فرزندان ما عدالت و حقى را مطالبه کردند و ميکنند که حق اوليه هر انسانى است. ما میتوانیم با نظریات همدیگر مخالف باشیم اما نمیتوانیم مخالف آزادی و حق همگان باشیم. اکثریت عظیم جامعه خواهان آزادی و رفع تبعیض است. اکثریت جامعه خواهان پایان دادن به این اعمال است. اکثریت جامعه خواهان آزادی فوری کلیه دستگیرشدگان اخیر و کلیه زندانیان سیاسی است.

روز 18 مرداد کارگران اروپا و آمریکا با فرزندان ما اعلام همبستگی کردند. ما این سیاست و حرکت را ارج میگذاریم و اعلام میکنیم انسانیت زنده است! ما بعنوان جزئی از این پیکره جهانی و انسانی آزادمنش به این حرکت میپیوندیم! همصدا میگوئیم زندانی سیاسی آزاد باید گردد! علیه مجازات اعدام و برای لغو آن همصدا میشویم! ما مردم شهر سنندج همراه با مردم ايران و سازمانهاى کارگرى جهان به اين وضعيت اعتراض داريم!

پیام ما در این روز به دنیا و بشریت آزادیخواه اینست؛ ما انسانیم! یک پیکره جهانی هستیم! حقوق و حرمت نسبی نیست، همگانی است! ما از این هویت دفاع میکنیم و هر حرکتی را در این راستا و در کره خاکی ارج میگذاریم! ما به همبستگی و فشار جهانی مردم انسان دوست و پیشرو برای آزادی فرزندانمان نیاز داریم! ما این همبستگی را به سهم خود تقویت میکنیم! ما آزادی انسانها را مطالبه میکنیم! این جرم نیست!؟

مردم آزاده سنندج!
١٨ مرداد ما تجمع و اعتصاب میکنیم! کارگران سرکار نمیروند! مراکز آموزشی و اداری و کار را تعطیل است! همه جا را تعطیل کنید و به اعتصاب و جنبش پرشکوه همبستگی بپیوندید! همه جا خبر این روز جهانی را پخش کنید! در تجمعات این روز باشکوه شرکت کنید! بگذار مردم دنیا بدانند که مردم ایران آزادی میخواهند! در اينروز با اتحادمان در چهارگوشه جهان اعلام میکنیم که فرزندانمان را آزاد کنید! مادران و پدران و اعضای خانواده زندانیان چشم براه آزادی فوری فرزندانشان هستند
!

زندانى سياسى آزاد بايد گردد!
مجازات اعدام الغا باید گردد!

هیچ نظری موجود نیست: